19 Юли, 2026

Зеленски за възстановяването на Украйна: Нужен ни е подход в стила на план „Маршал“

Снимка: Офис на президента на Украйна

"Нуждаем се от систематичен подход, коалиция с ясно ръководство на държави и компании, които могат да водят и да привличат други."

Възстановяването на Украйна се нуждае от подход, подобен на плана „Маршал“, и от коалиция с ясно ръководство, заяви украинският президент Володимир Зеленски по време на откриването на Конференцията за Украйна URC 2025 в Рим днес

„Знаем какво е разрушила Русия и знаем какво ще е необходимо, за да възстановим Украйна, украинския народ, нашия живот. Нуждаем се от систематичен подход, коалиция с ясно ръководство на държави и компании, които могат да водят и да привличат други. И също така се нуждаем от ясен план за възстановяване“, каза държавният глава, цитиран от Униан.

Той припомни ролята, която планът „Маршал“ изигра във възстановяването и трансформацията на Европа.

„Ето защо Европа се радва на мир и икономически растеж в продължение на толкова много десетилетия. А сега имаме реална възможност да дадем тласък на нова вълна от прогрес. Нуждаем се от подход в стила на плана „Маршал“, и трябва да го разработим заедно“, подчерта Зеленски.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Спасиха 53 души от преобърнал се ферибот край бреговете на Гвиана

Спасиха 53 души от преобърнал се ферибот край бреговете на Гвиана

Фериботът е пътувал от Джорджтаун до Порт Кайтума с повече от 100 пътника на борда, преобърнал се е през нощта

САЩ: Евакуираха летище и пристанище в Йордания. Аман отрече

САЩ: Евакуираха летище и пристанище в Йордания. Аман отрече

Говорителят Мохамад ал-Момани заяви пред Франс прес, че не е разпореждана евакуация и че както летището, така и пристанището в Акаба работят нормално

​​​​​​​DW: Какво прави руската армия по границата с Финландия?

​​​​​​​DW: Какво прави руската армия по границата с Финландия?

Откакто Кремъл започна войната срещу Украйна през 2022 година, преминаващите границата стават все по-малко. Днес я пресичат само товарни влакове. Но пък военната активност е нараснала.

Коментари (0)