21 Май, 2026

Земеделският министър: Поскъпването на хляба е спекула

Земеделският министър: Поскъпването на хляба е спекула

Нарастването на цената на хляба е спекула, коментира министърът на земеделието Иван Иванов на форум в Поморие. 

„За съжаление, България няма законова уредба, която да бори спекулата. Това, което мога със сигурност да кажа, е, че на срещата си със зърнопроизводители, с Асоциацията на хлебопроизводителите, те ни гарантираха, че има закупено стара реколта на ниските цени и достатъчно нова реколта, което да не позволи рязко увеличаване на цената на хляба. Има може би някаква възможност за колебание заради повишаване цената на газа в момента, но такова рязко увеличение на някои места го обвързвам само със спекула“, смята Иванов. 

Министерството на земеделието подкрепя идеята, която е залегнала в програмата на БСП за намаляване на ДДС на определени хранителни стоки в малката потребителска кошница и това ще бъдат част от мерките.

Предстои да започне и изкупуването на зърното за Държавния резерв. 

„В момента текат бюрократични процедури, чакаме БНБ да заверят сметката, защото това е основно изискване, за да може да се почне търговия на борсата“, каза още земеделският министър.
Сподели:

Коментари (0)

В САЩ ще дават извинения и парични компенсации на бунтовниците, нападнали Капитолия

В САЩ ще дават извинения и парични компенсации на бунтовниците, нападнали Капитолия

1,776 милиарда долара за компенсиране за щурмувалите Капитолия на 6 януари 2021 г. ще обясняват нетърпеливо, че просто са били на грешното място в грешното време и че полицай внезапно е започнал да удря лицето си в юмруците им, коментира WSJ

КТ "Подкрепа“ скочи срещу орязването на администрацията, готви протести и стачки

КТ "Подкрепа“ скочи срещу орязването на администрацията, готви протести и стачки

Според синдиката подобен подход е грубо и безотговорно отношение както към държавната администрация и работещите в нея, така и към българските граждани, които ежедневно разчитат на тези институции

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

ОУ „Георги Бенковски“ - с. Черни Вит отбеляза своя патронен празник

Патронният празник се превърна в истински урок по родолюбие, който още веднъж показа, че паметта за героите на България продължава да живее чрез младите хора и чрез съхраняването на националните ценности