17 Март, 2026

Земеделският министър стяга "отряд" за разследване на горите до пострадалите карловски села

Земеделският министър стяга "отряд" за разследване на горите до пострадалите карловски села

Явор Гечев

Земеделският министър Явор Гечев заяви пред БТВ, че ще сформира група, която да провери сечта на горите до пострадалите от наводненията карловски села. Потърпевшите са категорични, че е рязана незаконно дървесина и именно това е причината за апокалипсиса, който преживяха.

В "отряда" министърът ще включи както компетентните органи, така и представители на местното население. Те ще проверяват, дали отсечените дървета отговарят на бройката, която преди това е била маркирана от лесовъдите. Служебният министър коментира, че в документите за дърводобив не са установени нарушения, но това било на хартия. "Дали това съответства на място, тепърва ще разберем. Всичко трябва да става пред очите на медиите. Щом местните хора имат съмнения за дърводобива в района, ние сме длъжни да се съобразим с тях", каза Гечев.

По думите на служебния министър, стихията е отнесла 10 000 кубика дърва от сечищата в Средна гора. Според него, останалите по улиците дърва за огрев трябва да се прибират в склад, организиран от кметовете и те да решават какво да се прави с тях. "Попадналата в дворовете на хората дървесина няма да се плащат, а може да се ползват от собствениците на имота", категоричен е Гечев. 
Сподели:

Коментари (0)

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

Приемането му ще позволи на страната да работи в продължение на три месеца след 31 март.

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Шапът е най-силно заразното вирусно заболяване по домашните и диви чифтокопитни животни и от него боледуват говеда, биволи, овце, кози, домашни и диви свине, елени, сърни и др.