Земетресение с магнитуд 4,5 по Рихтер е станало в Еви, по данни на Института по геодинамика в Атина.
Дълбочината е оценена на 15,4 км. Епицентърът си намира на 4 км югоизточно от Василики Истиеа. Регистрирани са поне още три земетресения с магнитуд 1,4, 1,7 и 1,8 по скалата на Рихтер.
Трусът е бил усетен най-вече в Атика. Първоначално Европейско-средиземноморският институт оцени магнитуда на земетресението на 4,6 по Рихтер.
В разговор с ERT професорът по управление на природни бедствия от EKPA Ефтимиос Лекас заяви, че това е често срещано явление в този район. По думите му епицентърът на земетресението се е намирал в района на Псаропули. „Наблюдаваме развитието на явлението“, добави той. /БГНЕС


Коментари (0)