16 Август, 2026

Къшнър посети Египет и се срещна с посредници на Израел и „Хамас“ и Николай Младенов

Снимка: EPA/BGNES

Президентският зет се е срещнал с посредниците в непреките преговори между Израел и палестинското движение „Хамас“, със самите радикали и с върховния представител на Съвета за мир за Газа Николай Младенов

Джаред Къшнър, зетят на президента Доналд Тръмп, провел няколко срещи в египетския курорт Ел Аламейн, основният дневен ред на които била ситуацията в ивицата Газа, съобщи телевизия „Ал Хадат“

Според нейни източници президентският зет се е срещнал с посредниците в непреките преговори между Израел и палестинското движение „Хамас“, със самите радикали и с върховния представител на Съвета за мир за Газа Николай Младенов. Резултатите от консултациите все още не са съобщени. 

По-рано пресслужбата на египетския президент Абдел Фатах ал-Сиси съобщи, че лидерът на арабската република е приел Къшнър в Ел Аламейн и по време на разговора е „подчертал, че всички държави в конфликта в Газа трябва стриктно да спазват разпоредбите на споразумението“, подписано през октомври 2025 г. в Шарм ел-Шейх. 

Делегация на групировката „Хамас“, водена от нейния нов лидер Халил ал-Хейя, пристигна в Ел Аламейн. Както съобщиха радикалите в своя Telegram канал, представители на политбюрото на движението са провели разговори за ситуацията в Газа с ръководителя на Главното разузнавателно управление на Египет Хасан Рашад.

Сподели:
САЩ смятали да демонстрират ядрен взрив на Луната през 1958 година

САЩ смятали да демонстрират ядрен взрив на Луната през 1958 година

Идеята възниква година след изстрелването на съветския спътник Спутник 1, нанесло сериозен удар върху американския престиж

Избухнаха пожари на остров край Атина: Двама загинаха, стотици са евакуирани

Избухнаха пожари на остров край Атина: Двама загинаха, стотици са евакуирани

Министерството на гражданската защита е издало четири заповеди за евакуация в кратък интервал, след като пожарите са избухнали „почти едновременно“ в Перистерия и Селиния – два популярни плажа в южната и източната част на острова

Русия удари хипермаркет в предградията на Одеса, има ранени

Русия удари хипермаркет в предградията на Одеса, има ранени

Руските сили атакуваха обект на Нова Поща, разположен в хипермаркет Епицентр в предградие на Одеса, в неделя. Първоначално се съобщаваше само за двама ранени.

Коментари (0)