7 Юли, 2026

Жълт код за силни дъждове в 12 области

Жълт код за силни дъждове в 12 области

Температурите ще са от 3°-4° в северозападните до около 20° в югоизточните райони

Още през нощта ще започнат валежи от дъжд, а в неделя ще обхванат цялата страна. По-значителни количества ще има на места в Източна България. Жълт код е обявен в 12 области.

Вятърът ще се ориентира първоначално от северозапад, след обяд в югоизточните райони ще е от североизток. Температурите бързо ще се понижават и привечер и през нощта срещу понеделник дъждът в Дунавската равнина и планинските райони ще преминава в сняг, там ще се образува и тънка снежна покривка и ще има условия за виелици и навявания. Температурите ще са от 3°-4° в северозападните до около 20° в югоизточните райони.

Облачно ще бъде времето и по Черноморието. След обяд ще завали дъжд, а през нощта на отделни места ще се примесва със сняг. Ще духа временно силен югозападен вятър, който по Северното Черноморие още преди обяд ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 14° и 20°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Валежи и чувствително понижение на температурите се очакват в планините. Границата между дъжд и сняг ще бъде първоначално на около 1800 м, но през деня ще се понижава. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще е умерен. Температурите ш курортите ще са от 5° до 10°. /БГНЕС
Сподели:
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване

Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет

Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет

Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.

Коментари (0)