19 Март, 2026

Жегите продължават - в 10 области е обявен оранжев код за опасно време

Жегите продължават - в 10 области е обявен оранжев код за опасно време

В други 14 области е обявен код жълто

За сряда е обявен оранжев код за опасно горещо време за 10 области в страната, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

А те са:  Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Пазарджик, Пловдив, Кюстендил и Благоевград.

В 14 от областите пък е обявен жълт код за горещо време. 

След обяд над западната половина от страната ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места в планинските райони ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб, в източните райони - до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са от 30° - 32° в Източна България до 37° - 39° в Западна и Централна България. В София максималната температура ще е около 35°.

По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 28° и 31°. Температурата на морската вода е 26°-28°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

В планините ще е слънчево. След обяд над масивите в Западна България ще се развива купеста облачност, но само на изолирани места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа умерен вятър от източната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 30°, на 2000 метра - около 23°.

Атмосферното налягане ще се повишава и ще се доближи до средното за месеца.

През следващите два дни времето ще бъде предимно слънчево, в по-голямата част от страната и сухо. Вятърът ще е с източна компонента, слаб, в източните райони - умерен. Над планинските райони в Западна България ще се развива купеста облачност и предимно в планините там ще има следобедни краткотрайни валежи.

Температурите, главно в Източна България, слабо ще се понижат, максималните ще са предимно между 33° и 38°, по Черноморието - до около 30°.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години