12 Август, 2026

Желяз Андреев на протеста в негова защита: Имам вяра в държавата

"Имам вяра в държавата и нашите институции и се надявам да не се налага чрез протести хората да търсят справедливост." Това заяви Желяз Андреев, чието екстрадиране беше поискано от САЩ,  по време на протеста в негова подкрепа, който се проведе пред Съдебната палата в София.

"Това е ситуация, в която може да бъде всеки един млад българин, който е решил да остане тук. Така че тази подкрепа не е само за мен, тя е за всеки един такъв млад българин. Благодарен съм им, че българските институции се задействаха толкова бързо. Разбирам какво е реалната ситуация, че решението на съда от вчера е една малка победа, но подкрепата на хората и на близките им ми дава кураж, че ще остана тук", заяви още той.

Сподели:
Правителството  решава за бюджета на АМ „Струма“, приема управленската програма до 2030 г.,

Правителството решава за бюджета на АМ „Струма“, приема управленската програма до 2030 г.,

В дневния ред са включени общо 21 точки, кабинетът ще обсъди и преструктуриране на икономическия сектор

Горещо, със следобедни облаци на запад, но почти почти без дъжд и в планините

Горещо, със следобедни облаци на запад, но почти почти без дъжд и в планините

Температурите достигат между 33° и 38°, в София 34°. По Черноморието ще е слънчево и горещо с максимални температури между 29° и 32°.

Бивш офицер от КГБ: Русия удари в България, когато всички гледаха към Естония, Полша и Финландия

Бивш офицер от КГБ: Русия удари в България, когато всички гледаха към Естония, Полша и Финландия

"Да се взриви в България единственият завод за боеприпаси, които се използват за старите образци съветска техника — аз слабо вярвам в такива съвпадения", заяви Сергей Жирнов

Коментари (0)