Не успяхме по време на кампанията да се предпазим от тези интерпретации. Това заяви Жельо Бойчев от БСП в студиото на "Здравей, България", на Нова тв. Интерпретациите са, че БСП е антиевропейски и проруски настроена.
Същият Жельо Бойчев допусна преди изборите, че България може да излезе от ЕС и НАТО, но сега от евразиец се е пременил като пръв европеец, за да е в тон с генералната линия на партията, зададена преди дни от лидера на ПЕС Сергей Станишев.
"Лично аз не отдавах значение на тези интерпретации, защото ми се струваха изключително безумни и нелеп, нито в партията им обръщахме вниманиеи. БСП е политическата сила, чието правителство подаде молба за членство в ЕС, силата, при чийто мандат влязохме в ЕС", обясни той. Не уточни дали щяха да постъпят точно така, ако Путин и тогава беше така агресивен като днес. Бойчев не можел да си представи даже, че това внушение ще надделее в кампанията. Темата за Русия изобщо я пропусна, сякаш огромната страна изобщо не съществува. Вероятно и за санкциите нищо не са говорили в БСП, това не го попитаха. Само отстоявали националния интерес, не друго, обясни пламенно Бойчев.
Той увери най-сериозно, че БСП ще има една последователна политика към монополите и борбата с тях. „Първоначално от думите на Комисията за защита на конкуренцията излезе, че има картел при цената на горивата, а след това излезе с други констатации, което не е добре за имиджа и доверието”, каза той. По думите му БСП няма да участва в широка коалиция. „Не може да се търгува с доверието. Очевидно правителството вече е договорено като състав”, каза той. „Интересно ми е каква ще бъде опаковката на тази сделка за власт”, заяви още Бойчев
Още от България
Надежда Нейнски: Всички врачки, които очакваха разрив между САЩ и Европа, видяха че това не се случи
Тя посочи, че войната в Украйна е променила изцяло разбирането за сигурност в Европа
Рибарски: Договорът с "Боташ" ще бъде ли предоговорен при по-добри условия или България отново ще плаща високите фиксирани такси?
Той заяви още, че „Булгаргаз“ на практика се намира във фактически фалит, като финансовото състояние на дружеството е сериозно влошено.
АКФ: Таки ремонтира АМ"Тракия"
„Автомагистрали” печели поръчката, но на терен печели поръчката, но на терен виждаме други дружества", каза София Желева от Антикорупционен фонд по повод тяхно разследване