Преди това съпругът ѝ губи битката с болестта
Жена в медикаментозна кома с COVID-19 роди близнаци в Бургас, предаде кореспондентът на БГНЕС от морския град.
Жената постъпва в Инфекциозното отделение в сравнително стабилно състояния, но бързо се влошава. Преди това съпругът ѝ губи битката с болестта.
„Заради влошаване на състоянието на жената, която беше и с придружаващи заболявания, тя беше спешно приведена в реанимация. Лекарите реагираха бързо и взеха решение, в интерес на живота на близнаците, да се направи секцио. Бебета са COVID-отрицателни. Двете деца са в отделението по „Неонатология”. Добрата новина е, че от тази сутрин майката е в стабилно състояние”, съобщи за БГНЕС д-р Светозар Георгиев, зам.-директор на УМБАЛ Бургас.
По думите му в момента тя е на самостоятелно дишане, като дава надежда, че ще се възстанови и ще поеме грижите за децата си.
В Инфекциозното отделение на държавната болница в Бургас има отделени легла за заразени с COVID-19 бебета и деца. От началото на пандемията са били хоспитализирани общо 44 деца.
В момента там се лекуват 5 деца. Едното е на 3 месеца, едно на 1 година, едно на 4 години и две деца на 12 и на 16 години.
Най-много деца сме имали през месец декември, общо 13, каза още д-р Георгиев. Лекарят съобщи, че при децата заболяването протича леко. Престоят им в болница е не повече от седмица.
Заради растящия брой на заразени в Бургаско, от днес в държавната болница се откриват допълнително 25 легла.
Фактор
Жената постъпва в Инфекциозното отделение в сравнително стабилно състояния, но бързо се влошава. Преди това съпругът ѝ губи битката с болестта.
„Заради влошаване на състоянието на жената, която беше и с придружаващи заболявания, тя беше спешно приведена в реанимация. Лекарите реагираха бързо и взеха решение, в интерес на живота на близнаците, да се направи секцио. Бебета са COVID-отрицателни. Двете деца са в отделението по „Неонатология”. Добрата новина е, че от тази сутрин майката е в стабилно състояние”, съобщи за БГНЕС д-р Светозар Георгиев, зам.-директор на УМБАЛ Бургас.
По думите му в момента тя е на самостоятелно дишане, като дава надежда, че ще се възстанови и ще поеме грижите за децата си.
В Инфекциозното отделение на държавната болница в Бургас има отделени легла за заразени с COVID-19 бебета и деца. От началото на пандемията са били хоспитализирани общо 44 деца.
В момента там се лекуват 5 деца. Едното е на 3 месеца, едно на 1 година, едно на 4 години и две деца на 12 и на 16 години.
Най-много деца сме имали през месец декември, общо 13, каза още д-р Георгиев. Лекарят съобщи, че при децата заболяването протича леко. Престоят им в болница е не повече от седмица.
Заради растящия брой на заразени в Бургаско, от днес в държавната болница се откриват допълнително 25 легла.
Още от Улицата
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка