Следователи от София поемат жп катастрафата с 12 вагона пропан бутан
Следователи от София се заеха с разследването на железопътната катастрофа на гара Пловдив. В 4,15 ч. тази сутрин товарен влак с 25 вагона пропан бутан дерайлира. По чудо няма жертви. "Не ми се мисли какво щеше да стане. Хитрино щеше да бледнее", коментира мъж от съседните блокчета, разположени на метри от релсите.
"Няма изтичане на газ, щетите са малки", заяви пред "24 часа" шефът на "Железопътна инфраструктура" Красимир Папукчийски. Окръжният прокурор на Пловдив Румен Петков заедно с шефа на полицията посетиха мястото на катастрофата, която е на метри от централната гара. "Извършва се оглед на местопроизшествието. Следователи от НСлС поемат случая", допълни Попов.
Дерайлиралият влак е частен на "Булмаркет". Пътувал е от Сърбия и трябвало да пристигне на гара Разпределителна. "Не можем да кажем още каква е точно причината. Не е имало удар. Но при първоначалния оглед е видно, че има счупване на стрелката на коловозите. Влакът се е движил с 35 км/ч при допустими 40. Това е предотвратило по-сериозен инцидент. Спирачният път е около 40 метра", обясни Петър Ганев, управител на "Булмаркет". По думите му тримата машинисти са добре.
Вследствие на счупване на езика е дерайлирал първият локомотив, която повлякъл след себе си и вторият заедно с цистерна пропан бутан. На практика излезлите от релси вагони са 3. Според Ганев до края на деня ще бъдат вдигнати и премахнати, най-късно до утре.
Обитателите на близките блокове се кръстят, че се е разминало по чудо без пострадали. "Можеше да изгорим живи, докато спим. Щетите в Пловдив щяха да са много по-големи от тези в Хитрино", казват те.
Фактор
"Няма изтичане на газ, щетите са малки", заяви пред "24 часа" шефът на "Железопътна инфраструктура" Красимир Папукчийски. Окръжният прокурор на Пловдив Румен Петков заедно с шефа на полицията посетиха мястото на катастрофата, която е на метри от централната гара. "Извършва се оглед на местопроизшествието. Следователи от НСлС поемат случая", допълни Попов.
Дерайлиралият влак е частен на "Булмаркет". Пътувал е от Сърбия и трябвало да пристигне на гара Разпределителна. "Не можем да кажем още каква е точно причината. Не е имало удар. Но при първоначалния оглед е видно, че има счупване на стрелката на коловозите. Влакът се е движил с 35 км/ч при допустими 40. Това е предотвратило по-сериозен инцидент. Спирачният път е около 40 метра", обясни Петър Ганев, управител на "Булмаркет". По думите му тримата машинисти са добре.
Вследствие на счупване на езика е дерайлирал първият локомотив, която повлякъл след себе си и вторият заедно с цистерна пропан бутан. На практика излезлите от релси вагони са 3. Според Ганев до края на деня ще бъдат вдигнати и премахнати, най-късно до утре.
Обитателите на близките блокове се кръстят, че се е разминало по чудо без пострадали. "Можеше да изгорим живи, докато спим. Щетите в Пловдив щяха да са много по-големи от тези в Хитрино", казват те.
Още от Улицата
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност