23 Юли, 2026

Живко Тодоров: Има какво да се промени в Изпълнителната комисия на ГЕРБ

Живко Тодоров: Има какво да се промени в Изпълнителната комисия на ГЕРБ
Живко Тодоров

Разпускане на организации не трябва да се прави в никакъв случай, заяви кметът на Стара Загора

Има какво да се промени в Изпълнителната комисия на ГЕРБ. Разпределението на новите ресори на членовете й ще стане ясно след 7-и юли, каза пред БНР кметът на Стара Загора Живко Тодоров, който остана в Изпълнителната комисия на ГЕРБ след промените, направени тази седмица. 

Тодоров обясни, че в Изпълнителната комисия не е имало това разпределение на задачите кой за какви ресори ще отговаря, поради което има какво да се промени. 

„Първо, ще трябва, разбира се, да мине 7 юли, защото, вече знаете, че се обяви конгрес, на който трябва да бъдат избрани двама членове на Изпълнителната комисия след излизането на г-н Цветанов и на г-жа Бъчварова. След което ще се съберем и всички ще направим разпределение на задачите. Но най-вече, знаете, че премиерът обича инициативните хора и тези, които работят по-активно“, отбеляза Живко Тодоров. 

"Моята работа, като кмет на Стара Загора, е първостепенна и най-важна за мен, най-важно е това, което правим за хората" – така Тодоров отговори на въпрос дали ще може да съчетава задълженията си на този пост с евентуалния си ресор в Изпълнителната комисия. 

"Тук е важно нещо друго. Самите организации се справят на терен добре. Някои имат проблеми, но те трябва да бъдат преодолени и съответните организации да продължат напред. Най-лесно е да се направи чистка, но нещата трябва да се огледат по-задълбочено. Сигурен съм, че в тези организации има съвестни хора, на които просто не е дадена изява. Чистка – като разпускане на организациите – не трябва да се прави в никакъв случай", каза Тодоров по повод изразеното от лидера Бойко Борисов недоволство от организациите на ГЕРБ в Добрич, в Плевен и в Ловеч. 

Живко Тодоров не допуска възможността Цветан Цветанов да работи за друга партия: 

"Вътре в себе си Цветанов носи единствено и само ГЕРБ и не би отишъл в друга партия. Това е моето впечатление от работата ми с него". 

Тодоров коментира и идеята на ДПС за намаляване на ДДС за някои стоки:  „Все още не сме обсъждали темата чисто политически. На първо място е важно финансовият министър да каже има ли такава възможност в бюджета. Винаги когато говорим за социална политика, всичко опира до възможности и до пари“.
Сподели:
НС прие на второ четене законопроекта за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г.

НС прие на второ четене законопроекта за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г.

За тази година за изплащане на всички видове пенсии и добавките към тях са предвидени 13,503 млрд. евро, което е със 1,179 млрд. евро повече спрямо 2025 г. 

МС одобри предложение за минни ловци и Меморандум за разбирателство с военните министерства на Кралство Белгия и Кралство Нидерландия

МС одобри предложение за минни ловци и Меморандум за разбирателство с военните министерства на Кралство Белгия и Кралство Нидерландия

Проектът предвижда придобиването на общо седем кораба тип „минен ловец. Те разполагат със съвременно оборудване за откриване, класифициране, идентифициране и унищожаване на мини и миноподобни обекти

В Беларус: Нападение от страна на Украйна вече не се подготвя

В Беларус: Нападение от страна на Украйна вече не се подготвя

Това заяви министърът на отбраната на страната Виктор Хренин пред журналисти. По думите му, беларуските военни следят внимателно дейността на въоръжените сили на страните от НАТО

Коментари (0)