17 Март, 2026

Жребият приключи: ГЕРБ-СДС на избори с номер 5, БСП – с 4, ИТН – с 22

Жребият приключи: ГЕРБ-СДС на избори с номер 5, БСП –  с 4, ИТН – с 22

Патриотите ще играят под номер 16, ДБ - под номер 23, партията на Божков - под номер 15

В Централна избирателна комисия се проведе жребий за определяне на поредните номера на партиите и коалициите, регистрирани в ЦИК в бюлетините за гласуване в изборите за общински съветници и за кметове, насрочени за 11 юли 2021 година.

ГЕРБ-СДС ще се явят на предсрочните парламентарни избори под номер 5 в бюлетината. До тях с номер 4 са „БСП за България“ а „Има такъв народ“ ще са под номер 22. На коалиция „Българските патриоти – ВМРО-Воля-НФСБ“ се падна номер 16.

Това отреди жребият за поредните номера на партиите и коалициите в бюлетината, изтеглен от ЦИК за предстоящите предсрочни парламентарни избори, предаде репортер на БГНЕС.

Първата изтеглена политическа сила беше Коалиция „Ляв съюз за чиста и свята република“, с която в политиката се завръща бившият премиер на България Жан Виденов. Тя ще е под номер 17, а заветният номер 1 се падна на коалиция „Движение заедно за промяна“.

ПП „Гражданска платформа Българско лято“ на бизнесмена Васил Божков ще е под номер 15.

„Демократична България ще са с номер 23, „Изправи се! Мутри вън“ – 8, „Републиканци за България“ – 21, „Атака“ – 6, „Възраждане“ – 11, „Глас народен“ – 20. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

Собственикът потърсил помощ на 112 и на място на два пъти бил изпращан спасителен екип на пожарната. Със задачата се справили доброволци от Спасителния център за диви животни към „Зелени Балкани".

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Борисов готви знакови кметове на ГЕРБ за ролята на Цветанов (Видео)

Лидерът на ГЕРБ обмисля нова длъжност за успешните си кметове Димитър Николов и Живко Тодоров

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Детекторът на лъжата влиза в МВР: полиграфът става задължителен за шефските постове

Изследването с полиграф е предвидено като "допълнителен оценъчен елемент" и няма "елиминаторен характер" в конкурсната процедура