19 Март, 2026

Журналист: Нито един паметник от Руско-турската война не е осквернен, а само съветски такива

Журналист: Нито един паметник от Руско-турската война не е осквернен, а само съветски такива

Кольо Колев извади потресаващи исторически аргументи, за да оправдае днешните путинофили

Оскверняването на паметници не е русофобия. Всички пропускат да забележат, че нито един паметник от Руско-турската война не е осквернен, а само съветски такива. Това не е русофобия, а протест срещу една 60-годишна лъжа, че руснаците са нашите двойни освободители, настоя журналистът Юлий Москов в "България сутрин"на Bulgaria ON AIR.

Социологът Кольо Колев, много ясно, не се съгласи с думите на Москов и заяви, че журналистът "обрисува картина, в която независима България си стои кротко и никому нищо лошо не прави". Не можа обаче да обясни смислено какво точно толкова лошо прави; Извади само потресаващи исторически аргументи. Той продължи саркастично как страната ни не е обявявала война на Великобритания и САЩ, не е отишла в Беломорска Тракия, не е окупирала части от Югославия и изведнъж бива нападната и окупирана от "Червената армия". „Ами, какво очаквате?", попита риторично Колев.

Последвалият спор между двамата дойде вследствие на въпроса дали са подновени враждата и напрежението между русофоби и русофили в България. Вчера се появи нова страница във Facebook, която призовава към саморазправа с русофобите. Страницата бе премахната в същия ден, а ГДБОП провежда разследване.
Според Кольо Колев напрежението няма да ескалира и от тази ситуация няма да излезе нищо особено.
А Юлий Москов не приема твърденията, че обществото ни е разделено на русофили и русофоби.
"Това не е вярно", отсече той.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години