19 Март, 2026

Журналист: В главата на Путин България е колония

Журналист: В главата на Путин България е колония

Петър Карабоев

Руското посолство гледа на нас като на слуги на Америка, затова си говори само с българския народ, каза още Петър Карабоев

България гони 70 руски дипломати, съобщи премиерът в оставка Кирил Петков. Той каза, че тези дипломати са идентифицирани като хора, свързани с чужди служби и работили срещу интересите на България. Източник от руското външно министерство пък съобщи, че Русия ще отговори на решението на България.

„Преди дни президентът Путин на форума в Санкт Петербург каза, че светът е черно-бял. В него има държави които са суверенни като Русия и колонии като всички, които са слуги на Америка. В главата на Путин България е колония. Затова и така се отнася Външното  министерство на Русия и посолството изпълнява заръка да се отнася към България като към колония”. Този коментар направи в студиото на Нова ТВ журналистът и зам.-главен редактор на „Дневник" Петър Карабоев.

„Нашите официални лица трябва да изяснят, че това са 70 служители на руското посолство. Вероятно част от тях са дипломати, а друга – технически персонал”, посочи той.

Според него всяка страна използва средства за събиране на информация в друга страна. „Част от тях са шпионаж, а друга – диверсия. Това, което българските запознати политиците също трябва да кажат е, че има диверсионна дейност срещу България, ако има такава”, категоричен е журналистът.

Карабоев припомни, че само от началото на годината досега са били изгонени 13 души на три пъти.

„Тези 70 души са впечатляващи като бройка. Никоя държава от свободния свят не е правила това от десетилетия”, отбеляза журналистът и припомни, че най-мащабната операция, свързана с руски дипломати е направила Чехия, която изгони 60 души.

По думите му Външното министерство на всяка държава има една основна задача. И тя е поддържане на нормални приятелски работни отношения със страната, в която сме изпратили нашия персонал.

"Мислите ли, че руското посолство се държи добронамерено към българските институции? Не. От много години то казва - тези са слуги на Америка, българският народ е този, с когото ще си говорим”, добави журналистът.

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години