В категория до 49 килограма при девойките до 17 години младата ни спортистка стигна до бронза в двубоя с вдигане на 164 килограма. Тя спечели златото в изхвърлянето на 75 килограма.
Българката Бояна Костадинова спечели на два пъти медали в първия ден на световното първенство по вдигане на тежести за юноши, девойки и младежи в Лима.
В категория до 49 килограма при девойките до 17 години тя стигна до бронза в двубоя с вдигане на 164 килограма. Костадинова спечели златото в изхвърлянето на 75 килограма, но в изтласкването остана четвърта с 89 килограма, съобщават от Sportal.
Шампионка в категорията стана мексиканката Кели Лопес в двубой с 169 килограма, следвана от И Лиен от Виетнам със 168 килограма.
Със същите постижения и в същата категория, но при девойките до 20 години 17-годишната Костадинова е пета в изхвърлянето, осма в изтласкването и пета в двубоя.
При младежите до 20 години Джан Зарков отиде на шесто място в двубоя в категория до 55 килограма с постижение от 241 килограма. В изхвърлянето той се справи със 106 килограма, което му отреди седма позиция в движението, а в изтласкването бе пети със 135 килограма.
Още от България
Ликът на Лора Христова е на плакатите на 146-ата сесия на МОК в Лозана
Образът на изявената българска биатлонистка може да бъде видян днес в Олимпийската къща в швейцарския Лозана, където делегатите обсъждат ключови теми за бъдещето на олимпийското движение
Републиканска шампионка по борба сложи край на живота си в София
32-годишната състезателка има зад гърба си редица национални отличия. През този месец Жанет Немет отново завоюва държавната титла в тежката категория – до 76 килограма.
Голям успех за България на Световното по бокс в Китай
Турнирът в Гуейян е от най-високата категория на World boxing и е част от квалификационните състезания по пътя към Олимпийските игри в Лос Анджелис 2028