29 Юли, 2026

Очаква ни значителна облачност, ветровито

Очаква ни значителна облачност, ветровито

Максималните температури от 2°-3° в Северозападна България до 12°-13° в югозападните райони, за София – около 6°

Днес облачността над страната ще е значителна. Преди обяд на места в равнините и котловините видимостта ще е намалена, а в следобедните часове, главно над югозападните райони отново ще завали дъжд, предимно слаб. Вятърът ще e слаб, в източните райони – до умерен от изток-югоизток. Максималните температури ще са от 2°-3° в Северозападна България до 12°-13° в югозападните райони, за София – около 6°. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), съобщи Агенция „Фокус”.

Атмосферното налягане ще се повиши, но ще остане по-ниско от средното за март.

Над Черноморието ще бъде облачно. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще са 5°-7°. Температурата на морската вода е 5°-6°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Над планините ще бъде предимно облачно и мъгливо. След обяд в масивите в западната половина на страната ще завали дъжд, над 1700-1800 метра – сняг. Ще духа умерен до силен южен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 6°, на 2000 метра – около минус 1°.

Сподели:
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Коментари (0)