6 Декември, 2025

Зоран Заев: Груевски и Ко крадяха история и ни хвърлиха в мазето на ЕС и НАТО

Зоран Заев: Груевски и Ко крадяха история и ни хвърлиха в мазето на ЕС и НАТО

Никола Груевски

Бившият премиер Никола Груевски и неговото обкръжение крадяха история от нашите съседи, а не нашият народ, заяви македонският министър-председател Зоран Заев във Facebook.

Лидерът на правителството в Скопие използва най-популярната социална мрежа, за да поясни думите си, казани пред гръцката телевизия Алфа. Както вече писахме, Заев пред медията заяви, че Македония е присвоявала факти от миналото на свои съседи. Думите му предизвикаха остра реакция сред македонците в страната и в чужбина.

"Не нашият народ, а Груевски и Ко крадоха история. Предишните управляващи създадоха добре смазаната пропагандна машина, която 10-11 години се занимаваше с присвояване и изопачаване на фактите от миналото на близки и далечни народи в името на етническото инженерство. Тази политика имаше тежки последици и за обикновените хора, и за страната като цяло. Тя ни хвърли в мазето на Европейския съюз и НАТО", категоричен бе той.

Заев също посочи, че страната му се е справила с негативните  последици от политиката на предишните управляващи и върви успешно към евроатлантическите структури.
Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.