22 Февруари, 2026

28 души са разпитани за седмица по случая с разменените бебета

28 души са разпитани за седмица по случая с разменените бебета

Взет е и биологичен материал, което опровергава информацията, че едната майка е отказала да даде ДНК

Районната прокуратура в София е образувала досъдебно производство по случая с разменените бебета в болница "Шейново" в София – тя работи от миналата сряда по случая, информацията за който беше огласена днес. В този период са разпитани 28 свидетели, сред които и родителите на двете бебенца, предаде БНР.

Взет е и биологичен материал, което опровергава информацията, че едната майка е отказала да даде ДНК. Разпитани са служители в болницата.

Едната жена, която е подала сигнала, разбрала за размяната, докато прибирала гривничките, които се слагат на ръката на майката и на ръката на детето. Децата имат точните номера на гривничките, но майките са били с разменени гривнички.  Затова и майката направила ДНК теста и разбрала за размяната.

Води се разследване за умишлена подмяна на деца при тяхното раждане - стар текст в Наказателния кодекс, който предвижда до 2 години затвор. Тук прокуратурата трябва да установи, че е имало умисъл. На въпрос към прокурора дали разследването ще продължи, ако се окаже, че става дума за грешка поради небрежност, той отговори с „да“.

Към този момент няма подробности за това кой е отговорен за размяната на тези гривни.

Децата, към този момент, са в семействата, с които са били изписани. Социалните служби са сигнализирани за тази размяна, но няма риск за нито едно от децата и към този момент не се налага те да бъдат изведени от домовете.

Прокуртурата обеща бързо да работи по случая, за да може да се изясни истината и децата да отидат при истинските си родители.

Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

За окончателното освобождаване на главния секретар на МВР е необходим указ на държавния глава

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Джуджетата ги е страх от светлината - ние трябва да изсветлим и трябва да решим всички тези казуси

Бившият окръжен прокурор на Плевен: Джуджетата ги е страх от светлината! Сарафов притиска...

Бившият окръжен прокурор на Плевен: Джуджетата ги е страх от светлината! Сарафов притиска...

„През последната година се случиха неща, за които нормалното съзнание не може да помисли“, добави той