8 души са починали, а 407 са се излекували
308 са новите случаи на заразени с COVID-19 у нас през изминалото денонощие. 8 души са починали, а 407 са се излекували. Това показва статистиката на Единния информационен портал.
За периода са направени 4058 теста или 7,5% от изследваните проби са положителни.
През последните 24 часа в болници са постъпили 54 заразени. Общият брой на хоспитализираните е 554, като 58 са настанени в интензивни отделения.
Проф. Кантарджиев: Сериозната грипна вълна в България този сезон ще закъснее
Поставени са нови 778 дози ваксини.
Още от България
Мартин Владимиров: „Боташ“ трябва да стане част от вертикалния газов коридор от Гърция към Европа и Украйна
България има изключителна възможност. Турция е най-големият регионален енергиен хъб в региона и страната ни може в бъдеще да се превърне в този транзитен хъб, за който така сме си мечтали от толкова години, смята енергийният експерт от Центъра за изследване на демокрацията.
Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“
В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание
Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии
За разлика от предходни години, разчетите за 2026 г. ясно отразяват прехода към по-тясна интеграция в европейското финансово пространство