27 Февруари, 2026

Арестуваха в Испания 41 българи, трафиканти на хора за кражби и проституция

Арестуваха в Испания 41 българи, трафиканти на хора за кражби и проституция

Организираната престъпна група набирала непълнолетни от България и ги прекарвала в Испания, където ги карала да крадат и проституират

41 българи бяха арестувани при специализирана операция на испанската полиция срещу престъпна група, занимавала се с трафик на хора и сексуална експлоатация на непълнолетни.

При операцията в Испания са освободени 14 жертви, 12 от които – непълнолетни. 4 жертви на престъпната група са били освободени в други европейски страни.

Разследването е започнало през август 2017 г. във връзка с получена информация за група, която се занимавала с кражби от испански магазини, а откраднатото продавала в различни европейски страни, съобщава Би Ти Ви.

Разследващите установили, че организацията се управлява от необитаеми сгради в Мадрид. Именно в такива сгради са намерени и множество от непълнолетните жертви на групата, които живеели в ужасяващи условия.

Те били примамвани да се преместят от България в Испания с фалшиви обещания, но веднъж пристигнали, били поставяни в условия на робство и заставяни да извършват престъпления.

В някои случаи обаче непълнолетните са били давани на нелегалната организация от родителите им.

Момичетата например са били „купувани на вноски” – първата в България, втората – при пристигането в Испания. Цената се е определяла и от това колко изкусни са били непълнолетните в кражбите.
Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха четирима българи за трафик на хора, отвличания и изнасилвания

Закопчаха четирима българи за трафик на хора, отвличания и изнасилвания

В Гърция срещу тях са повдигнати обвинения, включително за трафик на хора и участие в организирана престъпна група

В САЩ осъдиха български гражданин за износ на американски технологии за Русия

В САЩ осъдиха български гражданин за износ на американски технологии за Русия

Съгласно съдебните документи, през август 2014 г. 51-годишният Милан Димитров започнал работа в Multi Technology Integration Group EOOD (MTIG). Това е българска компания, създадена с цел да позволи на 2 руски компании да придобиват електронни схеми с американски произход.

Медиите на Ботуша: Осиновен в Италия българин издирва близнака си, обявен за мъртъв

Медиите на Ботуша: Осиновен в Италия българин издирва близнака си, обявен за мъртъв

Той опитва да възстанови фактите и да разбере какво в действителност се е случило през 1999 г.