3 Март, 2026

47-ми ден на антиправителствени протести в София

47-ми ден на антиправителствени протести в София

Във Велико Търново проведоха автошествие

Протестиращи се събират за 47-ми пореден ден в Триъгълника на властта в София. Те настояват за оставки на правителството и на главния прокурор.

В столицата остават блокирани кръстовищата на Орлов мост, площад "Независимост" и бул. "Дондуков" в района на Триъгълника на властта между Министерския съвет, Парламента и Президентството. Заради протестите в столицата и блокадата на ключови кръстовища булевард "Цар Освободител" е превърнат в пешеходна зона.

В автошествие от Велико Търново до град Килифарево се включиха протестиращи с настояване за оставка на правителството. Автопоходът е охраняван от полицията.

Участниците в него поеха от голям паркинг в един от кварталите на Велико Търново и преминаха през няколко кръстовища, част от републиканската пътна мрежа. "Целта ни е да покажем, че сме недоволни, не да пречим на хората", каза един от организаторите на протеста - Симеон Коев. Той посочи, че се обмисля протестните шествия в следващи дни да се насочат към София, Търговище, Габрово и други посоки, с пресечна точка Велико Търново, предаде БТА.
Сподели:

Коментари (0)

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

МОН обяви за неучебни дни 2 и 3 март

Пролетната ваканция за учениците ще бъде от 4 до 13 април

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

Митрофанова с нова порция лъжи и манипулации срещу българската държавност от връх Шипка

За пореден път забрави, че освен руснаци, за свободата ни дадоха кръвта и живота си и хиляди украинци, румънци, поляци, сърби, финландци

Българка за атаката в Тел Авив: В бобмоубежище сме, сирените не спират от рано сутринта

Българка за атаката в Тел Авив: В бобмоубежище сме, сирените не спират от рано сутринта

"Не дават информация за сега какво се е случило. От 5 минути имаме сирена за ракетни атаки от Иран в много райони на Тел Авив”, разказа Рина Бакалов