21 Май, 2026

Адвокатът на българите, задържани на Деве баир: Били са ги, 6 часа са стояли с белезници

Адвокатът на българите, задържани на Деве баир: Били са ги, 6 часа са стояли с белезници

Тримата са представители на партия „Възраждане“

Задържаните на македонския пункт "Деве баир" трима българи са били бити и са държани 6 часа с белезници, съобщи БНР с позоваване на техния адвокат. Тримата представители на партия „Възраждане“ се прибраха през нощта през граничния пункт Гюешево.

Уточнява се, че след като са задържани от полицията в Крива паланка, върху двама от тях е упражнено физическо насилие, освободени са след полунощ, като заплатили общо 1 700 евро - по 300 евро глоба на човек и 800 евро разноски по делото, разказа адвокатът им, който има кантора  в Кюстендил

Забранено им е да влизат в Северна Македония за срок от 3 години.

Юристът  на два пъти ходил до Крива паланка като  защитник на представителите на „Възраждане“.

"И двамата бяха сини... Георгиев беше явно със счупен нос. Казах им да отидат да си извадят медицинско. Окото - синьо, другите двама нямаха много по лицето синини...Значи, по 300 евро, обаче взеха 1700 евро общо. Другото до 1700 - съдебни разноски, не знам какво-си още и ги пуснаха в 12:30-1:00 часа нощес. 6 часа са ги държали с белезници, тука са ги били - на КПП-то са ги били. На единия телефонът му го няма - изчезнал. Камери имало, щели да правят проучване... Общо 1700 евро платихме снощи с председателя на "Възраждане", лично там в полицията в Крива паланка.“ – казва още адвокатът.

Сподели:

Коментари (0)

Партията на Радев заглуши опозицията, затрудни създаването на временни комисии

Партията на Радев заглуши опозицията, затрудни създаването на временни комисии

"Мотивите не значат нищо, защото колко силно аргументирано е едно предложение не зависи от броя на депутатите, каза Божидар Божанов от „Демократична България“

Калина Андролова: Румен Радев узурпира властта в шумотевицата около Дара! Вървим към царство

Калина Андролова: Румен Радев узурпира властта в шумотевицата около Дара! Вървим към царство

"Това е узурпиране на властта и установяване на диктат, завоалиран формално във форма на демократична среда", категорична е тя.

Весела Чернева: Радев търси съюзници в Германия, в ЕС ни питат къде ще се позиционира

Весела Чернева: Радев търси съюзници в Германия, в ЕС ни питат къде ще се позиционира

Тя подчерта още, че Европейският съюз трябва да се подготви за по-голяма самостоятелност в сферата на сигурността