Адвокат на арестувания кмет на Варна: Нищо не налагаше пет дни по-късно той да бъде задържан
"Не ни беше обяснено кое налага по дело от 2024 г. да бъде задържан кметът през юли 2025 г.", запитва адвокатът на варненския кмет Благомир Коцев
„Нищо не налагаше пет дни по-късно той да бъде задържан" заяви пред бТВ адвокатът на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев.
Вчера кметът беше задържан, а неговият дом и кабинет претърсени. Акцията извърши Комисията за противодействие на корупцията.
Кметът е задържан по подозрение за корупция с участието на лице с имунитет, предаде БНТ.
Претърсванията са били извършени пред жената на Коцев и малкото му дете.
"Не ни беше обяснено кое налага по дело от 2024 г. да бъде задържан кметът през юли 2025 г.", запитва адвокатът на варненския кмет Благомир Коцев.
По думите му, той не знае кой е подал на сигнала. Сутринта бегло се е информирал за изявление на дама, която се афишира за жалбоподател.
Адвокатът определил нейните твърдения за несериозни и нелепи.
Още от България
Николай Нанков: Днес Ловеч се прекланя пред героите, превърнали надеждата за свобода в реалност
Днес прекланяме глава пред всички, които са се борили, страдали и жертвали себе си, за да може нашия град да поеме уверено към своето възраждане
Божидар Божанов: Пеевски може да се е снишил, на все още има влияние
По думите на съпредседателя на "Да, България" Софийска градска прокуратура продължава да проявява арогантност по отношение на техни сигнали
Гореща събота, оранжев код за особено опасно време е обявен в 5 области в страната
В останалата част от страната кодът е жълт. В зелено за събота са само най-източните части и по морското крайбрежие