Легендарният руски журналист Александър Невзоров в канала си в youtube
При вида на всичко, което се случва в света сега, ми идва наум една малко известна, но също в някакъв смисъл евангелска заповед: "Блажени са тези, които се самозалъгват, защото ще бъдат удовлетворени."
Тази заповед не уточнява кога точно ще настъпи удовлетворението и какви ще бъдат неговите симптоми. Но всичко, което Европа демонстрира в момента – безсмислените разгорещени конференции, яростната и патетична реторика за обединени европейски сили и привличането на НАТО под европейските знамена – напълно се вписва в тази заповед.
Путин прави уверени стъпки към собствения си гроб, но...
Кремълският касапин оцелява единствено, защото руският маниак е опасен за цялата планета със своето ядрено оръжие.
Но Европа сякаш все още се надява, че войната ще остане локална, че Путин ще се насити на кръв, ще бъде наказан и ще се скрие за дълго в сенките на своята пещерна империя. Въпреки това, всички факти сочат обратното – той вече раздава ядрено оръжие на своите приятели-изгнаници и на луди диктатори в съседни страни.
По всички показатели ситуацията е много по-сериозна, отколкото изглежда. Старата съветска ядрена технология започва неконтролируемо да се разпространява.
Всички разузнавания, журналисти и разследващи вече предупреждават – дори авторитетни медии сочат, че нападение над една от балтийските държави може да се случи още тази есен. Това може да е последното ни мирно лято.
Вашингтон също предупреждава, че Путин не се е отказал и никога няма да се откаже от пълното завладяване на Украйна. Дори ако приеме временно примирие, то ще бъде използвано единствено за прегрупиране и въоръжаване за нова война.
Въпреки това, някои западни лидери сякаш отказват да признаят очевидното. Те все още виждат в Путин "московски приятел", а не опасен маниак и убиец.
Всички дипломатически игри и безкрайни преговори ще доведат до нищо. В резултат на тях няма да се роди мир, а само загуба на време.
Чекистите – елитът на репресивната система – никога не са били особено интелигентни. Те са обучени да убиват, да арестуват, да потискат всякаква мисъл и развитие. Те не мислят за благото на държавата – те мислят само за собствената си власт.
През историята, репресивните служби са донесли на Русия само страдания, позор и огромни загуби. Тази система е избивала и затваряла хиляди учени, писатели, лекари, художници и инженери – хора, които можеха да направят страната велика.
Всички трагедии, всички емиграции, всички загубени таланти – всичко това е дело на тези служби.
А днес, в Русия, тази система не просто съществува – тя напълно доминира.
Това не е държава на прогреса и интелекта. Това е държава на примитивния страх, на репресиите, на сляпото подчинение.
И докато Западът се колебае, руският режим действа. И последствията могат да бъдат катастрофални.


Коментари (0)