9 Януари, 2026

Александър Николов: Меморандумът с "Джемкорп" е прекратен след изчитане на доклад на ДАНС в МС

Александър Николов: Меморандумът с "Джемкорп" е прекратен след изчитане на доклад на ДАНС в МС

"Всички компании, с които сме разговаряли, са били приветствани, ако имат добри намерения. "Джемкорп" изрази намерения след покана на IP3. Асен Василев беше поканен на първото посещение в САЩ от мен в качеството ми на ресорен вицепремиер. Българската енергетика беше представена като карта на всички потенциални инвеститори и имаше реакция от всички. В момента се търси под вола теле заради политически дивиденти и се хвърля петно върху страната ни. Хора в парламента ме фрустрират и си позволяват да губят работно време на останалите депутати за несъществуващ документ". Това заяви пред БТВ бившият енергиен министър Александър Николов по повод скандала с "Джемкорп". Припомняме, че от ГЕРБ-СДС са категорични, че меморандумът не е прекратен и дори има параметрите на договор, от който страната ни ще загуби средства. Кирил Петков пък твърди, че всичко е приключило. 

"Докладът на ДАНС е четен на заседание на Министерски съвет и е взето решение да бъде прекратен меморандумът. Няма никаква свързаност с каквито и да е руски лица. Аз съм отговарял за сектора 8 месеца, а служебният кабинет управлява вече 5. Може да се сравни какви са преговорите за инвестиции. Министерството на енергетиката беше оставено от ИТН да работи самостоятелно, но се натрупаха много задачи, с които нямаше как да се справи", каза още Николов. 

Сподели:

Коментари (0)

Мирчев:  ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Мирчев: ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Парламентарната група на ПП-ДБ веднага ще върне втория мандат за съставяне на правителство, когато го получи от Румен Радев. 

 Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

„Стратегическите активи у нас е по-добре да бъдат собственост на компании от държави съюзници на България, за да не се използват като оръжие срещу националния суверенитет."

 Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

 Според него американският президент управлява чрез спектакъл – чрез редуване на страх и надежда. Това е моделът на управление след ковид пандемията