Сърбия се намира по пътя към Европа и съм благодарен на България, Румъния и Гърция, които ми дават голяма подкрепа по този път, каза след четиристранната балканска среща президентът на Сърбия Александър Вучич. Смятам, че заедно можем да направим много за нашите граждани, за техния стандарт, така че да имаме по-малко проблеми, отколкото имаме, допълни още той. Вучич изрази благодарност, че премиерите на Гърция, България и Сърбия са го изслушали по трудния за сърбите въпрос за референдума в Каталуния и по-точно за двойния стандарт на ЕС към Испания и Сърбия.
"За нас мирът и стабилността са най-важни. Ние работим по конкретни проекти, инфраструктурни между нашите четири държави. Разговаряхме по енергийната програма. За Сърбия е много важна вътрешната връзка с България", заяви Вучич. Той уточни, че е благодарен и на България, и на Румъния и Гърция, които дават своята подкрепа пъ пътя към ЕС.
"Благодарен съм на моите приятели, че днес ме изслушаха по един труден въпрос за гражданите на Сърбия. А именно референдумът в Каталуния и двойният стандарт на ЕС към Сърбия и Испания. Подкрепям Испания, това е една наша приятелска държава. Испания не призна независимостта на Косово, но е интересно, че ЕК реагира по различен начин и това беше насочено срещу моя народ и държава. Когато Косово получи независимост без дори да се проведе някакъв референдум, а Каталуния поне е изпълнила някаква форма, нищо подобно не може да получи. И понякога сърбите се питаме защо трябваше да ставаме жертва на двойния стандарт. Ние ще се борим за своята държава. Благодарен съм на своите приятели, че ме изслушаха. Ще продължим трудните реформи и ще правим това, което нашите приятели, източни и южни съседи - да развиваме все по-добри отношения с тях и ще допринесем за добруването на нашия народ", заключи Вучич и обеща ще Белград ще бъде добър домакин на следващата четиристранна среща.
Още от България
Йордан Цонев: Санитарен кордон от партия, която чрез ала-бала прави процентите си от 8 на 26? Не!
Той отхвърли обвиненията в изборни нарушения - партията е имала 30 листи, всяка от които е провеждала средно по пет събития на ден
Ахмети в Швейцария: Без албанците Северна Македония няма бъдеще
Той предупреди и за опасността от руско влияние в Северна Македония.
КНСБ: Ако хората не получат обещаното увеличение на заплатите, ще излязат на улицата
"Когато ДДС ставката беше намалена - тези 20% не намалиха цената на брашното и хляба"