Собственици на ресторанти, нощни клубове и дискотеки се срещнаха с ресорните министри
Собственици на ресторанти, нощни клубове и дискотеки се срещнаха с ресорните министри, за да разговарят за отварянето на заведенията и изплащането на средствата по мерките за държавна подкрепа.
,,Ако не се случи отварянето, обсъждаме италианския модел. До понеделник ще се вземе решение. Не е ясно на какъв принцип се отварят детски градини и училища'', каза след срещата председателят на Асоциацията на заведенията в България Ричард Алибегов.
Припомняме, че на 15 януари стотици ресторанти в Италия отвориха врати без притеснение от санкциите. Неподчинението им беше в знак на протест срещу противоепидемичните мерки, които според собствениците убиват бизнеса и ограничават правата и свободата на хората.
Трябва да работим заедно. До ден-днешен изчакахме, затворихме се, сега според нас е моментът, в който трябва да ни бъде върнат жестът и да бъдем пуснати да работим дори при 50% от капацитета. На 1 февруари искаме да отваряме ресторанти, кафенета и сладкарници. Властите предлагат това да се случи на 18-20 февруари, обяви той, цитиран от Нова телевизия
В началото, като се отворят заведенията, едва ли някой мисли, че веднага ще се напълнят. Не, ще има период на адаптация. Съгласни сме с всичко, свързано с работа за нас и служителите ни, заяви Алибегов. По думите му заетите в бранша не са съгласни завденията да затварят преди 23:30 ч.
Има 30 случая на заразяване и 30 неразкрити. Нашият бранш спазва мерките. Ако останем затворени, тези 60 случая ще станат 20 000, прогнозира Алибегов.
Емил Коларов от Сдружението на заведенията в България подкрепи изказването на Алибегов.
Фактор
,,Ако не се случи отварянето, обсъждаме италианския модел. До понеделник ще се вземе решение. Не е ясно на какъв принцип се отварят детски градини и училища'', каза след срещата председателят на Асоциацията на заведенията в България Ричард Алибегов.
Припомняме, че на 15 януари стотици ресторанти в Италия отвориха врати без притеснение от санкциите. Неподчинението им беше в знак на протест срещу противоепидемичните мерки, които според собствениците убиват бизнеса и ограничават правата и свободата на хората.
Трябва да работим заедно. До ден-днешен изчакахме, затворихме се, сега според нас е моментът, в който трябва да ни бъде върнат жестът и да бъдем пуснати да работим дори при 50% от капацитета. На 1 февруари искаме да отваряме ресторанти, кафенета и сладкарници. Властите предлагат това да се случи на 18-20 февруари, обяви той, цитиран от Нова телевизия
В началото, като се отворят заведенията, едва ли някой мисли, че веднага ще се напълнят. Не, ще има период на адаптация. Съгласни сме с всичко, свързано с работа за нас и служителите ни, заяви Алибегов. По думите му заетите в бранша не са съгласни завденията да затварят преди 23:30 ч.
Има 30 случая на заразяване и 30 неразкрити. Нашият бранш спазва мерките. Ако останем затворени, тези 60 случая ще станат 20 000, прогнозира Алибегов.
Емил Коларов от Сдружението на заведенията в България подкрепи изказването на Алибегов.
Още от Бизнес
Фискалният съвет предупреждава за влизане в "неуправляема дългова спирала"
Експертите от съвета посочиха, че дълговото бреме се превръща в структурен дефект на бюджета, тежестта се прехвъля върху бизнеса, а лихвените плащания нарастват рязко и по този начин изземват ресурс от сектори като образование и здравеопазване
Цанко Арабаджиев: ББР може да мобилизира частния капитал за изграждането на стратегическата инфраструктура в страната
В дискусията, посветена на инфраструктурните инвестиции, участваха също министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков, представителят на Световната банка Антонио Нунес, президентът на Американската търговска камара в Армения Елина Маркарян и представители на бизнеса от региона
За пореден път САЩ удължават срока за продажбата на "Лукойл"
Санкциите наложиха продажбата на международния портфейл на най-голямата руска рафинерия, който е оценен на около 22 млрд. долара и включва нефтени находища, рафинерии и бензиностанции от Ирак до Финландия.