16 Май, 2025

Андрий Сибиха: Зеленски обсъди войната "очи в очи" с Макрон и Стармър

Андрий Сибиха: Зеленски обсъди войната "очи в очи" с Макрон и Стармър

Андрий Сибиха, снимка: EPA/BGNES

Съобщава се, че сред темите на разговорите са били продължаващата бъдеща военна и икономическа подкрепа за Украйна и резултатите от срещата на Зеленски с Тръмп

Украинският президент Володимир Зеленски се срещна с френския си колега Еманюел Макрон и британския премиер Киър Стармър след разговорите си с президента на САЩ Доналд Тръмп по време на погребалната церемония за папа Франциск във Ватикана, съобщи „Киев Индипендънт“.

Външният министър на Украйна Андрий Сибиха написа в X, че Зеленски и Макрон са провели разговори "очи в очи" за по-нататъшните усилия за мир, като не предостави по-големи подробности за дискусията им.

По-късно Зеленски е пристигнал в резиденцията на посланика на Обединеното кралство в Италия като е имал среща със Стармър.

Съобщава се, че сред темите в дневния ред са били продължаващата руска война срещу Украйна, бъдещата военна и икономическа подкрепа за страната, жертва на руската агресия, и резултатите от срещата на Зеленски с Тръмп.

Дипломатическите срещи се провеждат, след като Зеленски се срещна на четири очи с Тръмп в базиликата „Свети Петър“ във Ватикана по-рано в днешния ден, на 26 април. Двете страни определиха разговора като „продуктивен“ и „конструктивен“.

Президентите бяха сред световните лидери, които пътуваха до Ватикана, за да присъстват на погребението на папа Франциск, който почина на 21 април на 88-годишна възраст.

Сподели:

Коментари (4)

  • 21:57, 26 Април, 2025

    Войната в Украйна няма да свърши,докато крепостните не бъдат изметени от там. Жужето не иска мир и ще поучи измитане и разпад на руския феодализъм.

    Отговор
  • 21:02, 26 Април, 2025

    пуснахте ли отново форума?

    Отговор
  • 18:46, 26 Април, 2025

    Ако Путин иска да оцелее, трябва да се махне от територията на Украйна.

    Отговор
    • 21:03, 26 Април, 2025

      вие как пишете, моите коментари не ги публикуват

      Отговор
Росен Желязков се срещна с Кая Калас в Тирана

Росен Желязков се срещна с Кая Калас в Тирана

 „България остава последователна в подкрепата си за Украйна и в усилията си за мир в Европа“, каза министър-председателят Желязков.

Зеленски поиска твърди енергийни и банкови санкции срещу Русия, ако преговорите са безрезултатни

Зеленски поиска твърди енергийни и банкови санкции срещу Русия, ако преговорите са безрезултатни

Ако се окаже, че руската делегация наистина е просто театрална и не може да постигне никакви резултати днес, светът трябва да реагира

Главата на Тръмп не увря: Ще се обадя на Путин, за да обсъдим прекратяването на войната

Главата на Тръмп не увря: Ще се обадя на Путин, за да обсъдим прекратяването на войната

"Ще решим този въпрос — а може и да не го решим, но поне ще разберем. А ако не го решим, ще бъде много интересно", каза американският президент с характерния си завоалиран стил.