17 Май, 2026

Ангел Джамбазки влезе в испанските новини

Ангел Джамбазки влезе в испанските новини

Ангел Джамбазки

Българският евродепутат обяви днес, че ще заведе дело срещу Карлес Пучдемон

Българският евродепутат Ангел Джамбазки от групата на Европейските консерватори и реформисти обяви днес, че ще заведе дело срещу Карлес Пучдемон. Причината е, че бившият премиер на Каталуния е нарекъл Джамбазки "фашист" в скорошно интервю за българско списание.

Именно Джамбазки е човекът, който подготви доклада до Европейския парламент относно исканията, изпратени от испанския Върховен съд за отнемане на имунитета на Пучдемон като евродепутат. Българинът изготви проекта и го представи в края на февруари в съответната комисия на Европейския парламент, спомагайки за отнемането на имунитета на Пучдемон, информира испанското онлайн издание "20minutos".

Съществуват двама много важни българи в моя живот. Единият е Христо Стоичков, а другият е Ангел Джамбазки. Разбира се, щях да бъда много по-щастлив, ако Стоичков бе внесъл доклада в ЕП, а не Джамбазки. Защото Стоичков, освен футболен феномен, е и запознат със случващото се в Каталуния. Докато при Джамбазки е точно обратното, сподели Пучдемон.

,,Джамбазки е фашист и приятел на Вокс (крайнодясна партия в Испания, б.р.), който иска да вляза в затвора'', допълни след това Пучдемон.

Карлес Пучдемон ще бъде задължен да се яви пред съда и да докаже тези негови твърдения, защото смятам да го съдя, закани се Джамбазки.

Българският евродепутат добави, че по време на подготовката на доклада си е попаднал на „изключително мръсна и нечестна кампания на политическата сила на Пучдемон: лични обиди, дисквалификации и манипулативни предложения“. „Не съм отговорил на нито едно (от тези изявления). Но няма да позволя на никого да оспорва моята квалификация и доказани знания в тази област“, каза Джамбазки.

Той добави, че членовете на ЕП в комисията са се справили с различни имунитети на депутати, включително френската ултранационалистка Марин Льо Пен, и винаги са спазвали правилата, без да се интересуват кой е разследваният. „Но те никога не са виждали такава срамна кампания като тази, която се провежда в испанските и особено каталунските медии“, каза Джамбазки.
Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Борисов: Пресмятат цената на охраната, забравят, че 14 млрд. съм вкарал в бюджета за година

Вината е в мен, че подцених това, което идва в мрежите. Гледайте "Магьосникът от Кремъл", ще разберете изключително много неща. Умело ни закачиха с ДПС, а ние правихме само добри работи тогава, заяви лидерът на ГЕРБ

Откриха следи от мечка и малко мече по тялото на загиналия на Витоша мъж

Откриха следи от мечка и малко мече по тялото на загиналия на Витоша мъж

Сигналът към спешна помощ бил подаден в 13.36 ч. В 14.15 ч. линейката е пристигнала на мястото. Откритият починал мъж е 35-годишен.

Божанов: Не подкрепихме мерките срещу високи цени, рискът е от обратен ефект

Божанов: Не подкрепихме мерките срещу високи цени, рискът е от обратен ефект

Ако започнем да наблюдаваме опити за договаряне с кръгове и кръгчета отдолу, ще подходим със същата твърдост, както и спрямо предишния кабинет, заявяват от "Да, България"