6 Май, 2026

Ангел Кунчев: Ще изкараме празниците без грип

Ангел Кунчев: Ще изкараме празниците без грип

Ангел Кунчев

Мъглите, резките промени в температурата и замърсяването на въздуха благоприятстват честите заболявания

"Ще изкараме празниците без грип. Не знам на какво се дължи закъснението на епидемията". Това каза държавният здравен инспектор д-р Ангел Кунчев в ефира на БТВ.

„Мъглите, резките промени в температурата и замърсяването на въздуха благоприятстват честите заболявания. Лигавицата става по-чувствителна на различни вируси, но между тях засега не е грипният“, обясни експертът.

„Грипната епидемия се развива много интензивно и тогава каквито и да са условията, веднъж дошла, тя нараства. През последните няколко месеца минахме през няколко вълни от респираторни вируси. Някои от тях дават усложнения, но много по-рядко от грипа”, обясни още Ангел Кунчев.
Сподели:

Коментари (0)

Във Военноморска база – Варна тържествено издигнаха флаговете на корабите от  ВМС

Във Военноморска база – Варна тържествено издигнаха флаговете на корабите от ВМС

Военноморският музей в гр. Варна също ще работи от 10.00 до 17.00 ч. на 6 май с вход свободен за постоянната експозиция и новооткритата временна изложба „Горещата 1916. Войната за Добруджа“.

В Деня на храбростта! Осветиха бойните знамена и знамената-светини

В Деня на храбростта! Осветиха бойните знамена и знамената-светини

Държавният глава и върховен главнокомандващ Въоръжените сили на Република България Илияна Йотова поздрави гвардейците по повод 6 май 

Запрянов:  В условия на удължителен бюджет, нямаме пари за голям парад

Запрянов: В условия на удължителен бюджет, нямаме пари за голям парад

„Надявам се новият министър, новото правителство да има много добър бюджет, който да осигури и развитието на въоръжените сили", заяви министърът