16 Юни, 2026

Антикорупционната комисия с акция в Министерството на енергетиката и "Булгаргаз" заради "Боташ"

Снимка: архив

Министър Жечо Станков е разпоредил администрацията да окаже пълно съдействие за разследването на Комисията за противодействие на корупцията

Антикорупционната комисия извършва акция в Министерството на енергетиката, съобщи Нова ТВ. Около сградата на институцията в центъра на столицата има и полиция. 

Акцията под ръководството на Софийската градска прокуратура е свързана с договора с турската компания „Боташ“. Ресорният министър Жечо Станков съобщи, че е разпоредил администрацията на ведомството да окаже пълно съдействие за разследването на Комисията за противодействие на корупцията. 

"То е относно Споразумението между „Булгаргаз" ЕАД и турската енергийна компания „Боташ". Администрацията на Министерството на енергетиката ще предостави всички налични документи и информация, относими към досъдебното производство." - пише Станков в позиция, изпратена до медиите.

Полицейски екипи има и в в офиси на "Булгаргаз" и "Булгартрансгаз", и в домовете на бившия служебен министър на енергетиката Росен Христов и на ексшефката на "Булгаргаз" Деница Златева. 

Христов потвърди за акцията и заяви, че не може да даде повече подробности, тъй като тече разследване.

По-рано БНТ съобщи, че под ръководството и надзора на Софийска градска прокуратура (СГП) Комисията за противодействие на корупцията (КПК) провежда разследване по досъдебно производство, образувано по случая "Боташ".

Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)