28 Март, 2026

Антон Кутев: Боршош да каже кой го е натискал да наруши закона

Антон Кутев: Боршош да каже кой го е натискал да наруши закона

Антон Кутев

Депутатът от БСП Антон Кутев призова оттеглилия се шеф на НДК Мирослав Боршош да каже кой го е притискал да наруши закона. “И министър Лиляна Павлова, и Мирослав Боршош заговориха за корупция във връзка с НДК. Павлова съобщи за корупционни практики, а Боршош че е притискан да наруши закона”, припомни той в ефира на БНТ. Депутатът подчерта, че парламентарната комисия за НДК трябва да разследва за какво са похарчени част от 17-те милиона, отпуснати единствено за ремонта на двореца, за които говори и ДАНС. Според депутата вече се чуват отделни гласове на чуждестранни политици, че няма да влязат в сграда, натоварена с толкова корупция, по време на българското председателство на ЕС.

Що се отнася до парламентарната комисия за разследване на избора на нов тип изтребител, Антон Кутев заяви, че не вижда основания за нея. Той поясни, че решението за самолета “Грипен” е взето от служебното правителство на основата на позициите на комисията, назначена от кабинета “Борисов 2”. “Ако има корупция, тя е при вас и не може да рикушира върху президента Румен Радев”, обърна се към управляващите червеният депутат. 

Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

„Навръх Коледа 2024 г. се подписва предварителното споразумение за „Боташ“, лично договорено от Радев. Оттогава всеки от нас плаща 50 евро през сметките си за ток и газ и ще плаща още 10 години“, заяви той

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.