4 Февруари, 2026

Арестович: Руснаците са в пълен колапс при Харков, отнасяме ги като цунами

Арестович: Руснаците са в пълен колапс при Харков, отнасяме ги като цунами

Олексий Арестович

Появиха се информации, че украинската армия влиза в Изюм

„Там е пълен колапс и катастрофа, руските войски биват отнасяни като от цунами.“ Така съветникът на украинската президентска администрация Олексий Арестович описа ситуацията по Харковското направление на бойните действия, предаде Униан.

"Превзети са (от украинската армия – б.р.) много  въоръжения и техника, има много пленници, почти е изолирана изюмската групировка - там е останал един проход от изток… Като се има предвид, че мостът през р. Оскол е разрушен, те са обкръжени в оперативно отношение." – посочва Арестович.

"Вече просто няма къде да денем пленниците", допълва той.

В социалните мрежи вече се появиха информации, че  украинската армия влиза в Изюм. По-рано рускоезичната редакция на Би Би Си съобщи за украински военни в Купянск, отново с позоваване на социалните мрежи. Засега няма официални съобщения от украинска и от руска страна.  

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

"Призраците на Епстийн“ разпалиха конфликт между Москва и Европа

"Призраците на Епстийн“ разпалиха конфликт между Москва и Европа

След публикуването на нови секретни досиета, Полша и бивши агенти на МИ-6 подозират Епстийн в сътрудничество с руското КГБ - Кремъл нарича обвиненията "паника на елитите"

И Гърция смята да забрани социалните мрежи за деца под 15 г.

И Гърция смята да забрани социалните мрежи за деца под 15 г.

80% от гърците подкрепят тази мярка, показва публикувано днес проучване

Бил и Хилъри Клинтън са готови да дадат публично показания по аферата "Епстийн"

Бил и Хилъри Клинтън са готови да дадат публично показания по аферата "Епстийн"

Камарата на представителите бе готова да гласува тази седмица за осъждане на двойката за неуважение към Конгреса, защото отказаха да се явят пред надзорния комитет на Камарата