Средната възраст на задържаните е 17 години
На вчерашните протести във Франция са арестувани 341 души, съобщи Le Figaro вече. Според министъра на вътрешните работи Жералд Дарманен са задържани 270 души.
Средната възраст на задържаните е 17 години, но сред тях има и деца на 13 години.
В Марсилия са задържани повече от 80 души. В града пристигат "значителни подкрепления". Малко преди изявлението на ръководителя на вътрешното министерство кметът на Марсилия Беноа Паян поиска подкрепления на силите на реда. Протестиращите в града разграбват магазини и използват насилие при сблъсъците с полицията. Френските медии съобщават за множество случаи на грабежи и сблъсъци в редица градове.
По-рано се появи информация, че задържаните са над 900.
Протестите във Франция започнаха сутринта на 27 юни. Поводът беше убийството на 17-годишния Нахел, жител на квартал Нантер от полицията по време на проверка на документи. Само в петък вечерта бяха ранени 249 полицаи и жандармеристи. В "опасните квартали" бяха отменени развлекателните дейности, общественият транспорт спря да се движи през нощта. В някои общини беше наложен комендантски час. /БГНЕС
Още от Свят
Израелският министър на националната сигурност: Споразумението с "Хамас" е неприемливо
„След клането на 7 октомври кръвта на всеки член на "Хамас" е върху неговата глава и затова ангажиментът да се прекратят убийствата на терористите от тази организация е равносилен на съгласие "Хамас" да се подготви за следващото клане“
Огнян Минчев: Левичарското правителство на Испания компрометира системата на Шенген
"Всички трябва да подкрепим Джорджа Мелони, пледираща за временно възстановяване на граничните проверки между зоната на Шенген и Испания"
Русия започна да внася бензин от Африка на фона на недостиг на горива
Това не е първият опит на Москва да компенсира недостига на горива на вътрешния пазар чрез доставки от чужбина.