4 Май, 2026

Арестуваха бившия главен стратег на Белия дом Стив Банън

Арестуваха бившия главен стратег на Белия дом Стив Банън

Стив Банън

Той е обвинен в измама на стотици хиляди дарители за строежа на стената по мексиканската граница

Бившият главен стратег на Белия дом Стив Банън беше арестуван, след като беше обвинен в измама на стотици хиляди дарители чрез кампанията за набиране на средства „Ние изграждаме стената“, съобщи Си Ен Би Си.

За Банън и тримата негови сътрудници прокурорите твърдят, че са измамили донорите, събирайки „над 25 милиона долара за изграждане на стена по южната граница на Съединените щати“, но отклонявайки част от тези пари за лична изгода, се казва в прессъобщението.

За разкриване на тъмната страна от дейността на Банън и другите трима допринесли и американските пощи.

Прокурорите твърдят, че обвиняемите „са получили колективно стотици хиляди долари от дарителски средства от „Ние изграждаме стената“, които всеки от тях използвал по начин“, несъвместим с целите на кампанията.

"Подсъдимите измамиха стотици хиляди дарители, като се възползваха от интереса им да финансират гранична стена чрез събиране на милиони долари, под фалшив предлог, че всички тези пари ще бъдат изразходвани за строителство", заяви прокурорът Одри Страус. „Докато многократно уверяваха донорите, че на Брайън Колфадж, основателят и публичното лице на „Ние изграждаме стената“, няма да бъде изплатен нито цент, подсъдимите тайно планирали да предадат стотици хиляди долари на Колфадж, които той използва за финансиране на своя пищен начин на живот. Благодарим на USPIS (пощите) за партньорството им в разследването на този случай и оставаме всеотдайни да премахваме и преследваме измама, където и да я намерим.“

Пощите помогнали в разкриване трафика, извършван от името на кампанията.

От Белия дом се въздържаха да коментират арестите. Говорителка на Банън не реагирала на поискания от нея коментар, съобщи Си Ен Би Си.

Източник: БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Новият мирен план на Иран е неприемлив

Тръмп: Новият мирен план на Иран е неприемлив

Това изявление той направи в коментар пред журналиста от израелското издание Kan News Натан Гутман

Мерц: САЩ са централни за НАТО въпреки различията в мненията

Мерц: САЩ са централни за НАТО въпреки различията в мненията

Канцлерът отговори с "няма връзка" на въпроса дали плановете на САЩ да намалят военното си присъствие в Германия имат нещо общо със спора между двамата лидери относно стратегията на Белия дом в Иран

Al Jazeera: Иран е предложил на САЩ триетапен план за прекратяване на войната

Al Jazeera: Иран е предложил на САЩ триетапен план за прекратяване на войната

Той включва задължение за ненападение, включително от страна на Израел, за да се гарантира, че конфликтът няма да бъде подновен.