6 Декември, 2025

Арестуваха германски дипломат в Бразилия, подозират го в убийство

Арестуваха германски дипломат в Бразилия, подозират го в убийство

Бразилската полиция е арестувала германски дипломат, за когото се предполага, че е убил съпруга си в дома им в Рио де Жанейро, след което се е опитал да прикрие престъплението, съобщи БНР.

Уве Херберт Хан - консул на Германия, е заявил пред властите, че съпругът му Валтер Хенри Максимилиан Биот, който е с белгийско гражданство, се е разболял в петък вечер, припаднал е и е ударил главата си смъртоносно.

След анализ на тялото и оглед на апартамента им обаче полицията установява, че Биот е бил жестоко пребит.

Версията на консула не съвпада със заключенията на криминалистите, поясниха от полицията в Рио де Жанейро.

Според местни медии Хан няма да може да се възползва от дипломатическия си имунитет предвид характера на престъплението.

Двойката е била в брак от 20 години.

Засега няма коментар от посолството на Германия в Бразилия.
Сподели:

Коментари (0)

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Сърбия преговаря с потенциални купувачи за продажбата на НИС

Министърът на енергетиката  разговаря на 4 декември с представители на петролните компании MOL, OMV, EKO и Knez Petrol.