16 Май, 2026

Арестуваха и майката на джигита, убил Милен Цветков

Арестуваха и майката на джигита, убил Милен Цветков

Десислава Пешева-Николова, снимка: dir.bg

"Не съм давала ключовете на сина си", твърди Десислава Пешева-Николова

Майката на 22-годишния Кристиан Николов, причинил зверската катастрофа, при която загина журналиста Милен Цветков, остава в ареста за 24 часа. По-рано днес Десислава Пешева-Николова бе извикана на разпит в СДВР, съобщава Канал3.

Автомобилът, с който Кристиан помете колата на Милен Цветков, е собственост на фирмата на майка му. Той също е в ареста на СДВР. Десислава Пешева е един от най-доверените хора на бизнесмена Миню Стайков, който вече близо 2 години е зад решетките заради две обвинения. Утре прокуратурата вероятно ще повдигне обвинение и на Десислава Пешева.

Майката на Кристиaн Николов отиде на разпит в столичната полиция. Десислава Пешева вероятно ще бъде обвинена за това, че е дала ключовете на фирмения джип на сина си, който предизвика тежката катастрофа с колата на Милен Цветков в неделя вечерта. Пешева пристигна в СДВР с адвокатката си. 

"Не съм давала ключовете на сина си", каза пред "24 часа" Десислава Пешева. "Изказвам искрените си съболезнования на семейството на Милен Цветков. Много съм разстроена от това, което се случи. Това е драма и за двете семейства. Идвам, за да съдействам на разследването", каза Пешева. За работата ѝ в бизнес структурата на Миню Стайков отговори така: Не е уместно да се замесват трети лица в този инцидент". 

Преди нея на разпит в полицията се е явил и мъжът, който се е возил в джипа на Кристиан Николов. Не е ясно дали приятелката на Кристиан, която също е била в колата, е открита, за да даде показания.
Сподели:

Коментари (0)

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

В жалбата си тя съобщава, че е жертва на прокурорски произвол, че срещу нея се води "инквизиционно производство", без да може да се защити, защото формално не е обвиняема, че прокуратурата провежда институционална вендета срещу нея заради разкритията ѝ

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

37 държави одобриха третия учредителен документ на Специалния трибунал, който трябва да заработи още през 2027 година

Крах на делото „Русофили“: съдът оправда Николай Малинов по обвиненията за шпионаж

Крах на делото „Русофили“: съдът оправда Николай Малинов по обвиненията за шпионаж

След пет години разследване и шумен международен скандал Софийският градски съд оправда лидера на движение „Русофили“ по обвиненията, че е работил в полза на руски организации и срещу националната сигурност на България