15 Януари, 2026

Арестуваха шестима българи - източили 62 млн. евро от финансовата система на Люксембург

Арестуваха шестима българи - източили 62 млн. евро от финансовата система на Люксембург

Снимка: скрийншот

Спецоперация след постъпила европейска заповед за разследване

Специална операция за противодействие на престъпления срещу финансовата система на Люксембург е проведена вчера в няколко области в страната, съобщи БНР с позоваване на МВР.

Акцията е предприета след постъпила европейска заповед за разследване от Окръжен съд в Люксембург.

В рамките на акцията, проведена на територията на областите Варна Силистра, Сливен, Перник и СДВР, са задържани шестима души, които са заподозрени, че са част от организираната престъпна група, действала на територията на Люксембург и Испания.

Българите са замесени в регистрирането на дружества и банкови сметки в Испания, чрез които е извършвано разслояване по различни сметки в държави извън ЕС на престъпно усвоените средства от различни фондове в Люксембург.

Към момента са събрани данни, че групата е нанесла финансова щета в размер на над 62 млн. евро.

Шестимата българи са задържани за 24 часа. Работата по случая продължава.

Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.