28 Април, 2026

Арогантна Анкара: Имаме имущество в САЩ ,това е ФЕТО. Ще си го вземем!

Арогантна Анкара: Имаме имущество в САЩ ,това е ФЕТО. Ще си го вземем!

Турският министър на вътрешните работи Сюлейман Сойлу

Сойлу написа коментара си в Туитър във връзка с решението на САЩ да въведат санкции срещу него.

Турският министър на вътрешните работи Сюлейман Сойлу заяви, че Анкара няма да се откаже от исканията си за екстрадиция на лидера на Фетхуллахистката терористична организация (ФЕТО) Фетхуллах Гюлен от САЩ, предаде ТАСС, цитирана от БТА.
     Сойлу написа коментара си в Туитър във връзка с решението на САЩ да въведат санкции срещу него.
     Ние имаме имущество в САЩ и това е ФЕТО. Ние няма да го оставим там, ще си го вземем, посочи Сойлу.
     Според турските власти ФЕТО стои зад опита за преврат в Турция през юли 2016 г. 
     САЩ обявиха вчера, че въвеждат санкции срещу министрите на правосъдието и на вътрешните работи на Турция - Абдулхамит Гюл и Сюлейман Сойлу, заради казуса с американския пастор Андрю Брънсън. Пасторът, намиращ се под домашен арест в Турция, е обвинен във връзки с терористичните организации ФЕТО и ПКК.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп:  Иран ме информира, че е в състояние на колапс, настоява да бъде отворен Ормузкия проток

Тръмп: Иран ме информира, че е в състояние на колапс, настоява да бъде отворен Ормузкия проток

Цената на петрола днес се повиши рязко, като сортът Brent премина границата от 111 долара за барел, а американският WTI надхвърли 100 долара. А

Украйна показа ракетата FP-9, способна да порази Москва - по-мощна от "Искандер"

Украйна показа ракетата FP-9, способна да порази Москва - по-мощна от "Искандер"

Обсегът на украинската балистична ракета е 855 км, способна е да поразява цели дълбоко в територията на Русия

ОАЕ излизат от ОПЕК и от  ОПЕК+ на 1 май

ОАЕ излизат от ОПЕК и от ОПЕК+ на 1 май

"По време на участието си в организацията направихме значителен принос и още по-големи жертви в полза на всички. Въпреки това е дошло време да насочим усилията си към това, което диктува националният интерес“, се посочва още в съобщението