"Поправянето на само 2 грешки в бюджета, сваля дефицита на 3,6% без да се се орязва с нито един лев предвидените средства за пенсии и заплати и без да се вдигат с нито един лев данъците". Това написа във Facebook Асен Василев, съпредседател на "Продължаваме Промяната".
"Като получим детайлната информация от Министерство на финансите и прегледаме бюджета на Гълъб Донев перо по перо, спокойно ще се вместим в 3% дефицит. Както съм казвал и преди, пари има за всичко и за всички, стига да не се краде... и да няма грешки в сметките", каза той.
"Сигурен съм, че като започне работната седмица и получим информацията, която сме поискали от Министерството на финансите и прегледаме бюджета на Гълъб Донев перо по перо, останалите 0.6 процента ще бъдат намерени. И така ще имаме дефицит от 3 процента, без да се намали с нито един лев нито една заплата, нито една пенсия. Както и преди съм казвал пари има за всички, ако не се краде", заключава Асен Василев.
Бизнес
Асен Василев: Ако поправим две грешки в бюджета, ще свалим дефицита на 3.6%
Автор: Димитър Иванов
Асен Василев
Той смята, че дори бюджетния дефицит може да бъде намален до 3%
Фактор

Коментари (0)