5 Декември, 2025

Асен Василев: Нито съм вземал пари, нито Благомир Коцев е вземал! Давам си имунитета 

Асен Василев:  Нито съм вземал пари, нито Благомир Коцев е вземал!  Давам си имунитета 

Снимка: БГНЕС

Много внимателно да си помислят и тази г-жа Пламенка, която никога не съм виждал през живота си, и всички други, които се опитват да ни набеждават, какво точно правят и че ще си понесат последствията“, подчерта лидерът на ПП.


Нито съм вземал пари, нито Благомир Коцев е вземал пари, нито партията е финансирана по този начин. Давам си имунитета, за да може това да бъде разследвано. Това заяви лидерът на “Продължаваме промяната” Асен Василев

Така коментира обвиненията на така наречената госпожа Пламенка. Той обеща да я осъди.

„Като събера парите от нея наистина ще финансирам партията с тези пари“, добави Василев.

Той цитира и член 286 от НК, който гласи: „Който пред надлежен орган на властта набеди някого за престъпление, като знае, че е невинен или представи неистински доказателства срещу него, се наказва за набедяване с лишаване от свобода от 1 до 6 години. Ако набеденият бъде привлечен към наказателна отговорност, наказанието е лишаване от свобода от 1 до 10 години“.

„Така че много внимателно да си помислят и тази г-жа Пламенка, която никога не съм виждал през живота си, и всички други, които се опитват да ни набеждават, какво точно правят и че ще си понесат последствията“, подчерта лидерът на ПП.

На въпрос кога ще си даде имунитета, Василев отговори: „В момента, когато главният прокурор го поиска“. І БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той