„Трябва да бъде съставено правителство“
Ще бъде направено всичко възможно, за да се реализира вторият мандат, с цел решаване на политическата криза, заяви лидерът на ДСБ Атанас Атанасов
„Имаме дестабилизация във всички институции“, посочи Атанасов.
Съпредседателят на „Демократична България“ не пожела да каже дали ДСБ ще предложи свои министри.
„Предоставили сме правото на акад. Денков да подбере състава на правителството“, каза Атанасов, като уточни, че тепърва ще се обсъждат кандидатурите.
Коментирайки преговорите между двете най-големи политически сили за кабинет с втория мандат, съпредседателят на „Демократична България“ заяви, че „трябва да бъде съставено правителство“.
Запитан дали при ротацията между Николай Денков и Мария Габриел на премиерския пост ще има и нови министри в кабинета, Атанасов не даде категоричен отговор.
„След 9 месеца толкова вода ще изтече, че не мога да коментирам отсега“, категоричен бе той.
Атанас Атанасов е част от българската делегация на посещение в Рим по случай 24 май. По-рано делегацията поднесе венец на бюст-паметника на капитан Петко Войвода в Рим. /БГНЕС
Още от България
България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната
За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април
Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми
Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса
2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал
През този месец имаше още 2 инцидента с трамваи. На 4 юни малко дете и още трима души пострадаха при челен сблъсък на 2 трамвая в столицата.