5 Декември, 2025

Атанас Мерджанов: БСП се опакова като опозиция, важното сега е да повлияем на протеста

Атанас Мерджанов: БСП се опакова като опозиция, важното сега е да повлияем на протеста

Атанас Мерджанов

„БСП се опакова като опозиция. Корнелия Нинова и тези, които подготвиха изборите за лидер, трябва да са доволни. Не бих могъл да посоча конкретни примери за нарушения. Аз бях изненадан от активността. Социалистите по-скоро бяха раздразнени от това, че не знаем горе за какво спорим, както и че не заехме твърда позиция в протестите. Резултатите са съвсем очаквани. Получи се объркване. Кандидатите за лидер на партията не бяха разбрани. Те се отказаха от телевизорите да се състезават с Корнелия Нинова, но на практика бяха в бюлетините. Освен това, Корнелия Нинова имаше повече достъп до медиите и до парламентарната трибуна. По-важното е дали по този начин БСП ще продължи да предлага общински и областни лидери, например“. Това заяви пред БНР социалистът Атанас Мерджанов.

„Не мога да изкажа позитивни очаквания за консолидиране на БСП. Политиката на Корнелия Нинова през последните 7-8 месеца беше насочена към налагане на прекия вот и към това, да бъде преизбрана. Най-лесно е да се изключат 10-20 души от партията, които са ужилени, че не са на ръководни постове. По-важно е обаче доколко самата Нинова и конгресът ще повлияят на протеста, който да се обърне към нас. Ще е много жалко, ако наистина Корнелия Нинова води БСП към център-дясно. Трябва да е ясно, че БСП не може да върви само с 43 000 гласа, а с много повече, с разбиране от българското общество“, коментира Мерджанов.
Сподели:

Коментари (0)

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

От първия ден на встъпването си в длъжност министърът на културата е извършил цялостен анализ на състоянието на системата и е действал за прекратяване на установените неправомерни практики във финансирането и отчитането, съобщават от Министерството на културата

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

ОТ ПП-ДБ внесоха вота на недоверие към кабинета с подкрепата на "Меч" и АПС

Председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев посочи, че това е първият вот с активното участие на най-младото поколение на България и заплаши с още по-голям протест от този на 1 декември