Стоянов: Няма пряка заплаха за България, потърсихме информация от Лондон заради статията на FT
„Документите, които изготвя Служба „Военно разузнаване”, отиват при министър-председателя, при председателя на Народното събрание и при президента на Републиката, така че те разполагат с документите, с които разполагам и аз”
Няма пряка заплаха за България, заяви министърът на отбраната Димитър Стоянов по повод статията на Financial Times, че Иран обмисля атаки срещу американски военни обекти в Европа, включително в България.
"Не се водя от статии във вестниците, а от документи, които получавам от нашите служби. Вчера получих документ от Служба „Военно разузнаване”, където ясно е записано, че пряка заплаха за националната ни сигурност няма. Опасност няма и за обекти, на които са разположени американски самолети или пък за други обекти, които са на територията на България." - твърди Стоянов, цитиран от Нова ТВ.
По думите му министърът на отбраната на Италия също е отговорил, че не би посъветвал „Файненшъл Таймс” да излиза с такива изявления.
„Аз бих споделил неговото мнение. Това са мнения, които всяват излишна паника сред населението и няма нужда от тях. Достатъчно добре следим обстановката, получаваме информация от партньорски служби, ежедневно при това, следим положението и към момента такава заплаха към нашата страна наистина няма.” - добави военният министър.
„Днес потърсихме информация от Обединеното кралство във връзка с тази статия. Промяна в средата за сигурност няма.” - твърди още Стоянов.
„Документите, които изготвя Служба „Военно разузнаване”, отиват при министър-председателя, при председателя на Народното събрание и при президента на Републиката, така че те разполагат с документите, с които разполагам и аз.” - добави той. /БГНЕС
Още от България
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна
"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"
Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки
Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани
Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете
"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа. Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“