4 Февруари, 2026

България поведе срещу Египет в турнира "Били Джийн Кинг къп" на тенис кортовете в Кипър

България поведе срещу Египет в турнира "Били Джийн Кинг къп" на тенис кортовете в Кипър

Росица Денчева, снимка: Gong

Капитан на нашия отбора е Магдалена Малеева, а помощник треньор на тима е Михаил Атанасов. Във втората среща на сингъл от битката на корта между България и Египет Лиа Каратанчева ще се изправи срещу Сандра Самир.

България поведе с 1:0 победи срещу Египет в решаваща среща между двата отбора във втора група на Евро-африканската зона на турнира по тенис "Били Джийн Кинг къп". 

Тенис игрите се провеждат на твърди кортове в Ларнака, Кипър.

Росица Денчева осигури аванс за българския състав в група "А", след като се наложи над Ламис Абдел Азиз с 6:3, 6:3 в първата среща на сингъл. Тенис двубоят продължи 84 минути.

18-годишната Денчева допусна пробив още в първия гейм, но веднага отговори с пробив за своя сметка и резултат 1:1. Българката пропусна точка за пробив при 3:2, но след 3:3 спечели три поредни гейма за крайното 6:3 в първия сет. Росица Денчева поведе с 3:1 в началото на втората част и запази преднината си, за да триумфира отново с 6:3.

Във втората среща на сингъл от битката на корта между България и Египет Лиа Каратанчева ще се изправи срещу Сандра Самир. За двубоя на двойки са записани Каратанчева и Изабелла Шиникова.

Победителят от мача между България и Египет ще спечели първото място в групата и ще продължи борбата за промоция.

Участващите 11 тима са разпределени в три групи, като победителите в тях ще играят по системата "всеки срещу всеки", за да определят двата отбора, които ще спечелят промоция за първа група.

България е в състав Лиа Каратанчева, Изабелла Шиникова, Денислава Глушкова, Росица Денчева и Лидия Енчева. Капитан на отбора е Магдалена Малеева, а помощник треньор на тима е Михаил Атанасов. Кондиционен треньор е Милен Илиев, а физиотерапевт Иван Боин.

Сподели:

Коментари (0)

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

Европейска купа по фрийстайл рейл в София: Елитните състезатели пристигат у нас

За първи път Витоша приема старт от толкова висок ранг, нареждайки се в календара до събития като тези в Давос и Кицщайнхорн в тазгодишния елитен тур от 8 спирки

Владимир Илиев е 2-ят ни знаменосец на откриването на Милано-Кортина 2026

Владимир Илиев е 2-ят ни знаменосец на откриването на Милано-Кортина 2026

Българският биатлонист е сребърен медалист в индивидуалната дисциплина на 20 км в Йостерзунд (2019) – първият и единствен медал за страната ни от Световно първенство при мъжете. През 2019 г. той е Спортист №1 на България.

В българската олимпийска делегация за Милано влязоха шестима военнослужещи спортисти

В българската олимпийска делегация за Милано влязоха шестима военнослужещи спортисти

Военослужещите спортисти са от Центъра за елитен спорт към военно формирование 22 970 - София от състава на Командването за логистична поддръжка