3 Август, 2026

Нетаняху ядоса Байдън, бавел прекратяването на войната по политически причини

Нетаняху ядоса Байдън, бавел прекратяването на войната по политически причини

Говорителят на израелското правителство Давид Менцер каза, че подобни коментари са "извън дипломатическите норми“

„Израелският премиер Нетаняху протака прекратяването на войната в Газа по политически причини“. Това заяви президентът на САЩ Джо Байдън в интервю за списание Time.

Коментарите в интервюто от 28 май са направени няколко дни преди Байдън да представи подробно предложение за прекратяване на огъня в Газа.

Запитан дали смята, че Нетаняху удължава войната по свои собствени политически причини, американският президент отговори: "Има всички основания хората да си направят това заключение."

„Не е сигурно дали израелските сили са извършили военни престъпления в Газа“, подчерта Байдън.

Той отхвърли твърденията, че Израел използва гладуването на цивилни граждани като метод за водене на война.

Американският държавен глава заяви, че е предупредил Израел да не прави същата грешка, която САЩ направиха след атентатите от 11 септември 2001 г. и която доведе до "безкрайни войни".

Говорителят на израелското правителство Давид Менцер каза, че е "извън дипломатическите норми“ Байдън да прави такива коментари за Нетаняху.
Сподели:
Дори привърженици на Путин в Русия вече питат: Какъв е смисълът на тази война?

Дори привърженици на Путин в Русия вече питат: Какъв е смисълът на тази война?

Изданието ABC отбелязва, че животът на руснаците все повече се нарушава, а опасността от украинските дронове, които достигат дълбоко в руска територия, е само част от проблема

The Washington Post: Пентагонът тайно призна, че вече не е способен да защити Израел

The Washington Post: Пентагонът тайно призна, че вече не е способен да защити Израел

Американските разрушители в източната част на Средиземно море от години участват в защитата на Израел.

Конгресмен: САЩ все още обсъждат с Украйна предаването на технологии за Patriot

Конгресмен: САЩ все още обсъждат с Украйна предаването на технологии за Patriot

„Смятам, че това е изключително важно и призовавам президента и Пентагона да действат възможно най-бързо“, каза той.

Коментари (0)