21 Декември, 2025

Байдън призова за единство след стрелбата срещу Тръмп

Байдън призова за единство след стрелбата срещу Тръмп

Джо Байдън

Президентът на САЩ Джо Байдън призова американците да се обединят след покушението срещу неговия предшественик и съперник на изборите Доналд Тръмп по време на предизборен митинг в Пенсилвания.

"Трябва да се обединим като една нация, за да покажем кои сме", заяви Байдън в телевизионно изказване от Белия дом, като добави, че е имал "кратък, но добър" разговор с Тръмп след стрелбата.

Байдън посочи, че все още не е известен мотивът за покушението срещу Тръмп и призова хората да не правят предположения.

"Все още не разполагаме с никаква информация за мотива на стрелеца. Знаем кой е той. Призовавам всички, моля, не правете предположения за мотивите му", каза президентът. Той отложи планираното пътуване до южния щат Тексас на 15 юли.

Стрелбата по време на митинга на Тръмп в Бътлър, Пенсилвания, предизвика изблик на безпокойство и осъждане от цял свят, докато властите разследват случилото се.

Стрелецът и един минувач бяха убити, а двама зрители - тежко ранени./ БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Маркон пристигна в ОАЕ, за да празнува Коледа с френските войници

Маркон пристигна в ОАЕ, за да празнува Коледа с френските войници

Френският президент традиционно прекарва празничния период в края на годината с френски военни, разположени зад граница, като в Обединените арабски емирства те са над 900

Пратеникът на Русия: Западни медии тласкат към война и спъват мирния план на Тръмп

Пратеникът на Русия: Западни медии тласкат към война и спъват мирния план на Тръмп

„Нека признаем съществуването на добре финансирана и координирана кампания за подстрекаване към война в медиите на САЩ, Обединеното кралство и ЕС, насочена към подкопаване на мирния план на президента Тръмп."

Украйна потвърди, че руснаци са проникнали през границата в Сумска област

Украйна потвърди, че руснаци са проникнали през границата в Сумска област

В резултат на противниковото настъпление, Силите за отбрана се оттеглиха от няколко позиции в района на Грабовско. Евакуираха 50 жители.