27 Май, 2026

Байру: Влаковете с американски оръжия за Украйна са спрени, но Франция мобилизира сили да компенсира това

Франсоа Байру, снимка: архив

Заявлението на френския министър-председател е в отговор на заповедта на президента на САЩ Доналд Тръмп да бъдат спрени доставките на американска военна помощ за разкъсваната от война страна

Франция ще се опита да мобилизира „всички възможни средства“ в подкрепа на разкъсваната от войната Украйна заедно с други европейски държави.

Това заявление направи френският министър-председател Франсоа Байру, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп нареди да бъдат спрени доставките на американска военна помощ, предаде EPA/BGNES.

Доставките на американска помощ „са прекратени, тъй като цели влакове, които са били натоварени за Украйна, са спрени и не могат да достигнат до местоназначението си“, каза Байру в изказването си пред парламента. 

Сподели:

Коментари (0)