Подобна мярка беше приета след атентатите в Брюксел през 2016 г.
От днес Белгия връща военните патрули по улиците заради растящи заплахи за сигурността, съобщават НоваТВ и БТА с позоваване на местни медии. Предвижда се до 200 военни да подпомагат полицейските екипи в продължение на три месеца.
Подобна мярка беше приета след атентатите в Брюксел през 2016 г., чиято десета годишнина бе отбелязана вчера.
Първоначално военните ще патрулират в Брюксел, Антверпен и Лиеж, където наскоро имаше посегателство срещу синагога.
Основната задача ще бъде охраната на обекти, свързани с еврейската общност, както и противодействие на разпространението на наркотици и на общата престъпност. Войници ще бъдат изпратени за охраната на гари, училища и метрото.
"В тази трудна обстановка със сигурността държавата трябва да приложи цялата си мощ", коментира вътрешният министър Бернар Кентен на фона на последните събития в Близкия изток. От юли се предвижда общият брой на патрулиращите да бъде ограничен до 90 военни.
Още от Свят
ССО освободиха Андреевка-Клевцово в Донецка област, 30 руски войници са пленени
„30 военнослужещи от Русия бяха принудени да се предадат в плен. Онези, които продължиха да оказват съпротива, бяха унищожени. Андреевка-Клевцово отново е под контрола на Украйна“, съобщиха от ССО.
The Atlantic: Военни симулации показват, че САЩ може да оставят Европа сама срещу Русия
Изданието отбелязва, че през последните месеци лидерите на НАТО все по-често предупреждават за възможността от мащабен конфликт, който да обхване едновременно Европа и Азия.
Тръмп: Ако Оман ни пречи, ще го разбомбим до дупка
Изявлението идва на фона на съобщенията от Иран, че Техеран води преговори с Оман за възможното отваряне на Ормузкия проток